BATU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BATU

good luck

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hırsızlık Önlemez mi Önlemiyor mu?

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Hırsızlık Önlemez mi Önlemiyor mu? Empty
MesajKonu: Hırsızlık Önlemez mi Önlemiyor mu?   Hırsızlık Önlemez mi Önlemiyor mu? Icon_minitimePaz Mayıs 13, 2007 9:24 am

Konuyu bir kaynak göstermeden açıyorum.

İlla kaynak soran olursa ben ve benim gibi evi, ailesinin fertleri kapkaç mağduruolanları, arabaları 15 saniyede soyulanları gösterebilirim.

Dün güpegündüz bir akrabamın evine çelik kapıyı kanırtmak suretiyle hırsız girdi. Yeni evli çift, hayalleri umutları var ama alçakların özel emek harcayarak eve girmeleri suretiyle bu hayallerine darbe vuruldu.

Çalınan şeylerin maddi değeri elbette var ama ya verilen manevi zarar? Güvensizlik hissi? Ülke ve geleceğinden tiksinme durumu?

Burada birileri ülkenin geleceğinden korkuyor farklı çözümler üretiyor, birileri de ülkenin geleceği çok iyi diye dolanıyor.

Benim evim bile güvende değilse hangi ülkenin ne savunma zaafından bahsedebiliriz? Böyle bir durumda ülkenin iyi durumda olduğunu kim söyleyebilir?

Büyük ehemmiyet gösterdikleri, olay yerine 3 saat sonra gelmelerinden belli olan Emniyet teşkilatında mı suçu ararsınız, yakalansa bile en fazla 3 ay sonra hapisten çıkmasına göz yumanda mı ararsınız, vergi ödeyen insanların evlerinde güvenli hissetmelerine imkan veremeyen hükümetler de mi ararsınız ya da çelik kapıya güvenip tüm kilitlerini kilitleyen buna rağmen hırsıza mani olamayan akrabamda mı ararsınız bunu sizin takdirinize bırakıyorum.

Ama şunu rahatlıkla söylüyorum ki kimse bu pislik köklüce temizlenmedikçe kendini güvende hissetmesin. İyiler gittikçe azalıyor ve ülke namusuyla yaşamaya çalışanlardan namussuzların eline hızla geçiyor. Kendini namuslu adleden hiç bir vatandaş kendini güvende hissetmesin.

Bana teorik şeyler anlatmasın kimse ben burada size birebir hayatın gerçeğini anlatıyorum.
https://batu.mam9.com

1 sayfadaki 1 sayfası